ارتباط با وکیل پایه یک دادگستری 09171235873

بهترین وکیل طلاق شیراز؛ معرفی پرونده‌ها + مشاوره رایگان

بهترین وکیل طلاق شیراز

اگر به طلاق و ارتباط گرفتن با وکیل طلاق شیراز فکر می‌کنید، ممکن است غرق در حجم اطلاعات موجود در اینترنت شوید. جای تعجب نیست که در دنیای اینترنت هزاران وبلاگ، وب‌سایت خودیاری و سایت مشاوره حقوقی در دسترس شما هستند. آیا فکر کرده‌اید اگر به توصیه‌های اشتباه گوش دهید و هنگام ثبت طلاق مرتکب اشتباه شوید، چه اتفاقی می‌افتد؟

در چنین شرایطی آشنایی با قوانین و مقررات مربوط به طلاق و آگاهی از حقوق و تکالیف خود و طرف مقابل ضرورت بسیاری دارد. و باعث می‌شود که در تصمیم‌گیری‌ها و اقدامات خود بهترین راهکار را برای جدایی به لحاظ حق و حقوق خود انتخاب کنید. پیش از ارتباط با بهترین وکیل شیراز برای طلاق، چنددقیقه‌ای را به مطالعه این مطلب اختصاص دهید تا برای هرگونه تصمیم اطلاعات کافی را در اختیار داشته باشید.

 

طلاق چیست؟

معنای لغوی طلاق، رهایی، ترک کردن و آزاد کردن است. و در اصطلاح عبارت است از پایان دادن زندگی زناشویی و در حقوق انحلال عقد نکاح با رعایت تشریفات آن است. طلاق و جدایی زن و شوهر آخرین راه حل و راه نجات دوطرف در حل اختلافات خانوادگی است. و زن و شوهر در انتخاب این راه حل تمامی تلاش خود را در جهت حل مشکلات خود باید انجام دهند. چرا که بسیاری از مشکلات زناشویی با مشاوره گرفتن از وکیل طلاق توافقی شیراز، صحبت کردن طرفین و برنامه‌ریزی‌های مناسب و صحیح حل می‌شود.

گاهی اوقات زن و شوهر از روی غرور و لجبازی و شاید مسئولیت‌پذیر نبودن به جای پیدا کردن راه حل و کمی زحمت دادن به خود آخرین روش ممکن را انتخاب می‌کنند. و در ابتدایی‌ترین مشکلات خود نیز صحبت از طلاق را به میان می‌آورند.


 

معرفی انواع دعوای طلاق از نظر بهترین وکیل طلاق شیراز

بر اساس قوانین و موازین کشور وقوع امر طلاق از سه راه امکان‌پذیر است. طلاق به درخواست مرد (زوج)، طلاق به درخواست زن (زوجه) و طلاق توافقی که در ادامه به شرح هرکدام می‌پردازیم.

طلاق به درخواست زوج (مرد)

به گفتۀ وکیل طلاق در شیراز، یکی از انواع این تصمیم، طلاق از طرف مرد است. با توجه به ماده 1133 قانون مدنی می‌توان گفت که: «مرد می‌تواند با رعایت شرایط مقرر در این قانون طلاق‌، با مراجعه به دادگاه طلاق همسرش را تقاضا کند.» مراحل طلاق به این صورت است که اگر مرد بخواهد زن خود را طلاق بدهد، باید به دادگاه مراجعه کند و دادگاه با ارجاع اختلاف به داوری‌، اقدام به صلح بین زوجین می‌کند. در صورتی که بین زن و مرد صلح برقرار نشود، گواهی عدم سازش صادر می‌شود، و باید مراحل طلاق را طی کند.

با انتخاب وکیل طلاق خوب در شیراز متوجه می‌شوید که رضایت نداشتن زن در صدور یا عدم صدور گواهی عدم امکان سازش برای اجرای صیغه طلاق موثر نیست. ازین رو مرد حتی اگر عذر موجهی برای طلاق داشته باشد، باز هم موظف است که مهریه‌، جهیزیه و نفقه زن را مطابق با قانون طلاق و مهریه پرداخت کند.

اما اگر عذر موجهی وجود نداشته باشد، این حق برای زن وجود دارد که علاوه بر مهریه، جهیزیه و نفقه، اجرت‌ المثل کارهایی را که در طول زندگی مشترک با عدم قصد تبرع و به دستور مرد انجام داده است، دریافت کند. شرایطی که وکیل اجرت المثل شیراز می‌تواند در آن بسیار کمک‌کننده باشد.

وکیل طلاق شیراز برای طلاق به درخواست زوج

طلاق به درخواست زوجه

طبق قانون مدنی ایران، زن از دو طریق می‌تواند به کمک بهترین وکیل طلاق شیراز از شوهر خود طلاق بگیرد:

الف) طلاق توافقی (توافق با شوهر با بخشیدن حقوق مالی)

برای دادخواست طلاق شیراز، اگر زنی به هردلیل از شوهرش ناراضی باشد و به عبارتی کراهت داشته باشد، با توجه به اینکه حق طلاق با مرد است، با دادن مالی به شوهرش (به طور مثال با بخشیدن قسمتی یا تمام مهریه و حقوق مالی خود) موافقت ایشان را برای طلاق جلب کند. برای مرد در این نوع طلاق، حق رجوع نیست. یعنی در زمان عده طلاق، مرد نمی‌تواند به زن خود برگردد و مجددا با او زندگی کند، و باید دوباره صیغه ازدواج بخوانند.

به گفته چندین وکیل طلاق شیراز، این مدل طلاق شایع‌ترین نوعِ این پرونده‌هاست و اکثر زنان جامعه برای اینکه بتوانند همسران خود را راضی به طلاق کنند، تمام یا قسمتی از مهریه و حقوق مالی خود را می‌بخشند.


پیشنهاد مطالعه: مهریه در طلاق توافقی


ب) طلاق عسر و حرجی

در این نوع طلاق زن باید جهات قانونی درخواست خود را که قانون مشخص کرده است، در دفتر طلاق شیراز یا دادگاه ثابت کند. این موارد عبارت‌اند از:

 1. خودداری شوهر از دادن نفقه به همسر خود یا ناتوانی او در پرداخت نفقه مطابق ماده ۱۱۲۹ قانون مدنی

طبق تجربه وکیل طلاق شیراز، در صورتی که زن بتواند عدم پرداخت نفقه را در دادگاه ثابت کند، دادگاه شوهر را اجبار به طلاق خواهد کرد. اگر شوهر حکم دادگاه را اجرا نکند و زن را طلاق ندهد، قاضی یا نماینده او به جای شوهر اقدام به طلاق و امضا سند طلاق خواهند کرد.

اثبات عدم پرداخت نفقه یا ناتوانی شوهر در پرداخت آن یکی از بحث‌برانگیزترین مسائل قضایی دادگاه خانواده و روند کار وکیل برای طلاق در شیراز است. زیرا زن با توجه به عدم پرداخت نفقه گذشته و ترس از آینده به دادگاه مراجعه می‌کند اما منظور از نفقه‌ای که خودداری از پرداخت آن ضمانت اجرای طلاق را به همراه دارد اختلاف نظر وجود دارد.

بعضی نفقه را شامل نفقه گذشته و آینده می‌دانند، و برخی آن را به نفقه آینده محدود کرده‌اند، و معتقدند نفقه گذشته دینی است مانند بقیه دیون بر عهده شوهر. اما در صورتی که شوهر حاضر به پرداخت نفقه آینده باشد، مانعی برای ادامه زندگی زناشویی وجود ندارد.

 1. عسر و حرج زن

قانون مدنی در ماده 1130 به زن این حق را داده است که اگر ادامه زندگی برای وی با مشقت همراه باشد، مشمول عسر و حرج قرار بگیرد. و می‌تواند از دادگاه طلاق در شیراز درخواست طلاق کند. تبصره این ماده مصادیق و موارد عسر و حرج را به طور مثال بر شمرده است که برخی از آنها عبارت‌اند از:

 • ترک زندگی خانوادگی از سوی زوج حداقل به مدت ۶ ماه متوالی و یا نه ماه متناوب در مدت یک سال بدون عذر موجه
 • اعتیاد مرد به یکی از انواع مواد مخدر و یا ابتلاء وی به مشروبات الکلی که به اساس زندگی خانوادگی خلل وارد آورد
 • محکومیت قطعی زوج به حبس 5 سال یا بیشتر
 • ضرب و شتم یا هرگونه سوء رفتار مستمر زوج که در عرف با توجه به وضعیت زوجه قابل تحمل نباشد
 • ابتلای زوج به بیماری‌های صعب العلاج روانی یا ساری یا هر عارضه صعب العلاج دیگری که زندگی مشترک را مختل کند

باید توجه داشت مواردی که قانون از آنها نام برده حصری نیست و تنها مصادیقی از عسر و حرج است. و مسئولیت اثبات هریک از این موارد بر عهده زوجه است.

طلاق به درخواست زوجه

طلاق توافقی به کمک وکیل طلاق درشیراز

ساده‌ترین و بی‌دردسرترین شکل طلاق زمانی است که زن و شوهر در خصوص آن توافق داشته، و دیگر تمایلی به ادامه زندگی با هم نداشته باشند. اما همیشه طلاق به این سادگی نیست اما نگران نباشید، با راهنمایی‌های وکیل طلاق شیرازاین امر مهم برای شما به ساده‌ترین شکل ممکن انجام می‌شود.

در طلاق توافقی زوجین هردو متقاضی طلاق بوده و در کلیه امور با یکدیگر توافق کرده‌اند. آنها باید با مراجعه به دادگاه خانواده یا وکلای آنان اعلام توافق خود را در اموری همچون گرفتن یا بخشیدن مهریه، نفقه ایام گذشته، ایام عده، حضانت فرزند بعد از طلاق، شرایط ملاقات فرزند، شیوه استرداد جهیزیه و سایر حقوق ایام زوجیت را کتباً نوشته و جهت ضبط در پرونده به مرجع قضایی تقدیم کنند.

نظر به اینکه اجرا شدن صیغه طلاق نیازمند گواهی عدم امکان سازش است، دادگاه ضمن بررسی موضوعات، مسئله را به مرکز مشاوره خانواده ارجاع داده و پس از کسب نظر آن مرکز مبادرت به صدور حکم می‌کند. همان‌طور که اشاره شد، در حال حاضر جهت سهولت، مراجعه به مراکز مشاوره پش از ثبت دادخواست طلاق و از طریق سامانه تصمیم و اخذ نوبت از سازمان بهزیستی صورت می‌پذیرد.

وکیل طلاق شیراز همچنین یادآور می‌شود که مطابق با قوانین طلاق در ایران موضوع به مشاوره ارجاع و مشاوران سعی در ایجاد صلح و سازش میان زوجین کند. چنانچه موفق به این کار نشوند، با اعلام مراتب به دادگاه خانواده گواهی عدم امکان سازش از سوی دادگاه صادر خواهد شد، تا با مراجعه زوجین به یکی از دفاتر ثبت طلاق حکم صادره اجرا و صیغه طلاق جاری شود.

دادگاه هنگام صدور گواهی عدم امکان سازش باید اطمینان حاصل کند که زوج باردار نیست؛ که یا با اقرار خود زوجه یا به وسیله پزشک معتمد که معمولاً پزشکی قانونی است این امر صورت می‌پذیرد. موارد یادشده در مواد 8 و 9 و 10 آیین نامه اجرایی قانون حمایت خانواده مصوب 1391 و مواد 25 و 26 و 27 قانون حمایت از خانواده مصوب 1391 تصریح شده است.

وکیل طلاق در شیراز برای طلاق توافقی

معرفی طلاق بر اساس امکان رجوع

در بخش قبل با انواع طلاق به‌طور کلی آشنا شدیم. اما نوعی دیگر از طلاق بر اساس رجوع نیز وجود دارد که به شرح زیر است:

طلاق رجعی

به گفتۀ بهترین وکیل شیراز برای طلاق، طلاق رجعی آن است که مرد می‌تواند در طول مدت عده به زن رجوع کند و زندگی مشترک‌شان را از سر بگیرند. پس از اتمام عده حق رجوع از بین می‌رود. اغلب طلاق‌هایی که ثبت می‌شود از نوع طلاق رجعی است. مگر اینکه در قانون ذکر شده باشد که از نوع بائن است.

طلاق بائن

نوعی از طلاق است که مرد حق رجوع به زن را ندارد. طبق ماده 1145 قانون مدنی در موارد زیر طلاق از نوع بائن است:

 • طلاقی که قبل از نزدیکی واقع شود.
 • طلاق یائسه.
 • طلاق خلع و مبارات مادام که زن رجوع به عوض نکرده باشد.
 • سومین طلاق که بعد از سه وصلت متوالی به عمل آید اعم از این که وصلت در نتیجه رجوع باشد یا در نتیجه نکاح جدید.

رجوع با هر عملی ممکن است حاصل شود و شرایط خاصی برای آن در نظر گرفته نشده. با این حال ثبت آن الزامی است.

طلاق خلع و مبارات

یکی از اقسام طلاق بائن است و طلاقی است که طرفین به علت کراهتی که از هم دارند، از یکدیگر جدا می‌شوند. در این طلاق که زن مالی را به مرد می‌بخشد تا مرد را به طلاق راضی کند و تا زمانی که زن از این مال رجوع نکرده باشد، طلاق از نوع بائن محسوب می‌شود. زیرا همان طور که بهترین وکیل شیراز برای طلاق می‌گوید، زمانی که زن از بذل رجوع کند، مرد هم می‌تواند از طلاق رجوع کند.


مشاوره رایگان طلاق شیراز

یکی از اتفاقات شیرین در زندگی هر انسان ازدواج و تشکیل خانواده است. در مقابل از وقایع تلخ زندگی طلاق و جدایی از همسر است. برای اتمام درگیری‌ها و تنش‌های موجود بین زوجین این راهکار انتخاب می‌شود. البته گاهی نتایج شیرینی هم برای دوطرف به دنبال خواهد داشت.

به عبارت دیگر، چنانچه زن و شوهر نتوانند به هیچ وجه به سازش و تفاهم برسند، پدیده طلاق راه حل رایج و قانونی ناسازگاری آن‌هاست. به دیدگاه نگارنده، واقعۀ طلاق مانند عمل جراحی ضروری و گاهاً حیاتی برای جسم انسان است. بنابراین شاید واقعۀ طلاق تلخ و دشوار به نظر برسد؛ اما در بسیاری از موارد آن هم در جامعۀ امروزی به مراتب نتیجۀ بهتری نسبت به ادامه زندگی مشترک دارد.

در چنین شرایطی همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، آشنایی با قوانین طلاق و حق و حقوق طرفین اهمیت بسیاری دارد. به همین منظور می‌توانید برای تصمیم‌گیری بهتر از مشاوره رایگان 30 دقیقه‌‎ای با دکتر سجاد محمدی، وکیل پایه یک دادگستری در شیراز بهره ببرید.

شماره وکیل طلاق شیراز

برای دریافت مشاورۀ رایگانی که در بخش پیش به آن اشاره کردیم، با شماره وکیل طلاق در شیراز 09330550588 تماس بگیرید. کافیست روی شماره ضربه بزنید.


 

سوالات متداول از بهترین وکیل طلاق شیراز

1. هزینه وکیل برای طلاق در شیراز چقدر است؟

نمی‌توان رقم دقیقی را برای هزینه وکیل برای طلاق در شیراز ذکر کرد. این هزینه به نوع پرونده شما بستگی دارد، و در جلسه مشاوره مشخص می‌شود. برای مشاوره رایگان با بهترین وکیل طلاق شیراز روی لینک بزنید.

2. نقش وکیل طلاق در پرونده طلاق چیست؟

وکیل طلاق در شیراز در حل پروندۀ طلاقِ موکل کمک زیادی است، و کارهای قانونی لازم را با توجه به تبصره‌ها و قوانین حاکم در کشور اجرایی می‌کند. موضوعی که به موفقیت سریع‌تر و ساده‌تر می‌انجامد.