ارتباط با وکیل پایه یک دادگستری 

بهترین وکیل خانواده در شیراز

بهترین وکیل خانواده شیراز

خانواده اولین سلول اساسی جامعه بشری است. در کشور ما نیز به این مهم بهای بسیاری داده می‌شود، و ممکن است دعاوی بسیاری در این زمینه رخ دهد. از این رو وکیل خانواده در شیراز نقش مهمی در دادگاه‌های خانواده دارد. پرونده‌ها و دعاوی خانواده می‌تواند در زمینه‌های مختلفی همچون نفقه، مهریه، استرداد جهیزیه، طلاق، نحله، اجرت‌المثل، تمکین و … باشد.

وکیل خانواده

چنانچه به دنبال بهترین وکیل شیراز در زمینه این دعاوی هستید، یا درباره این پرونده‌ها سوالاتی دارید، با ما همراه شوید. در ادامه به معرفی دعاوی خانواده و حقوق و قوانین مربوط به آن از زبان وکیل خانواده در شیراز می‌پردازیم.

 

وکیل خانواده چیست؟

ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که وکیل خانواده کیست و این عنوان به چه کسانی اطلاق می‌شود؟ برای پاسخ دادن به این سوال، ابتدا باید بگوییم که وکیل خانواده در شیراز و وکیل خانوادگی از نظرهایی با هم تفاوت‌هایی دارند؛ اما در کشور ما به یک معنا به کار می‌روند.

به بیان دیگر، وکیل خانواده به وکیلی گفته می‌شود که متخصص در دعاوی خانوادگی است. دعاوی خانوادگی به آن دسته از دعاوی گفته می‌شود که مخصوص روابط خانوادگی و فردی میان اشخاص حقیقی است. برخلاف دعاوی کیفری که مربوط به جرایم و مجازات‌هاست و برخلاف دعاوی مربوط به اموال و مالکیت است، این نوع دعاوی اختصاص به روابط خانوادگی و شخصی میان افراد دارد که عمدتا ناشی از احوال شخصی افراد است.


 ویژگی‌های بهترین وکیل خانواده

وکالت در پرونده‌های خانواده نیز همچون سایر حوزه‌های وکالت نیازمند صفات و ویژگی‌های عمومی همچون پاکدستی، سلامت اخلاق، صداقت، سلامت رفتار، علم، دانش و آگاهی نسبت به مسائل خانواده، آگاهی از قوانین روزآمد و رویه‌های موجود در محاکم و موارد متعددی از این قبیل است.

اما علاوه بر تمامی این موارد، بهترین وکیل خانواده در شیراز بایستی تجربه لازم در این مباحث را داشته و به میزان چشم‌گیری از توانایی‌های روانشناسی، روان کاوی و جامعه شناسی نیز بهره‌‌مند باشد. چراکه در بسیاری از دعاوی مطروحه در امور خانواده، منشا دعوی جایی غیر از موضوع دعواست.

برخی از پرونده‌های خانواده ممکن است در صورتی که به عنوان دادخواست مستقیم طرح شود، به نتیجه نرسیده و اینجا دقیقا همان نقطه‌ای است که وکیل متخصص خانواده ورود کرده و استراتژی لازم جهت رسیدن به نتیجه مطلوب را تعیین می‌کند و ممکن است پیش از ثبت دادخواست اصلی، چندین دادخواست مقدماتی طرح کرده و از این طریق مسیر را برای وصول نتیجه مناسب هموار نماید.

وظایف بهترین وکیل خانواده

مطمئناً وکالت در حوزۀ خانواده مانند سایر حوزه‌ها نیازمند داشتن صفاتی است که در زیر به شرح آن می‌پردازیم.

 •  دانش کافی

 وکیلی را انتخاب کنید که دانش کافی در زمینه نیاز شما داشته باشد. اگر وکیل انتخابی در مسائل قانونی خبره نباشد، مسائل خانوادگی می‌تواند زندگی شما را بسیار تحت تأثیر قرار دهد. اما وکیل خانواده در شیراز و آگاه می‌تواند طبق قانون به شما مشاوره دهد. هرچه آگاهی وکیل دربارۀ قانون بیشتر باشد، به معنای تجربه وی است. یک وکیل باتجربه چندین سال کار کرده و در بسیاری از پرونده‌ها رای را به نفع موکل خود گرفته است.

 • صادق بودن

از طریق توصیه‌ها و بررسی‌های آنلاین می‌توانید صداقت وکیل را تعیین کنید. بهترین وکیل خانواده در شیراز وکیلى است که همیشه راستگو، صادق و بدون قضاوت باشد. وکیلی که صادق نباشد برای زندگی شما فاجعه بار خواهد بود. او باید حقیقت را به شما بگوید و بر این اساس به شما مشاوره دهد تا بتوانید استدلال کنید و به توافق برسید.

 • خلاق باشد

امور حقوقی سیاه و سفید نیستند. برای مثال حضانت فرزند معمولا با توجه به منافع کودک تعیین می‌شود. مهم این است که وکیلی استخدام کنید که مایل باشد تصمیمات خلاقانه‌ای را برای پرونده ای که ممکن است با آن روبه‌رو شوید تهیه کند.

 •  در دسترس باشد

از دیگر وظایف مهم بهترین وکیل خانواده شیراز این است که هروقت به او احتیاج دارید، در دسترس باشد. وکیلی که به شدت مشغول است، ممکن است برای امور حقوق خانواده وقت لازم را نگذارد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که وکیل خانواده خوب در شیراز را انتخاب می‌کنید که همیشه در دسترس و قابل اعتماد باشد.

 • دلسوز و مهربان

 وکیل خانواده در شیراز باید به اندازه کافی فروتن باشد تا شما را پذیرا کنند؛ حتی اگر مسائل مختلف حقوقی را نمی‌فهمید.  وکیل کارکشته برای شما وقت کافی می گذارد تا نظرات شما را بشنود و به روشی دوستانه به شما مشاوره دهد. کسی را انتخاب کنید که مایل به کمک شما باشد و نه شخصی که دنبال پول شماست.


دعاوی مربوط به خانواده

قوانین حمایت از خانواده دعاوی مربوط به خانواده را به انواع مختلفی تقسیم کرده است. علت این تقسیم‌بندی تنظیم قوانین و مقرراتی است که به هریک از این دعاوی اختصاص پیدا کرده. زمانی که دعاوی مربوط به خانواده از یکدیگر تفکیک شود، اقامه دعوا و در پی آن رسیدگی ساده‌تر خواهد بود و به طبع قوانین مشخصی نیز به این دعاوی نظارت خواهد کرد.

به گفته وکیل دادگاه خانواده در شیراز، انواع دعاوی خانواده به قرار زیر است:

 • نکاح دائم و نکاح موقت و اجازه در نکاح
 • شروط ضمن نکاح دائم
 • ازدواج مجدد
 • نامزدی و خسارت‌های ناشی بر هم زدن نامزدی
 • مهریه
 • جهیزیه
 • اجرت المثل دوران زوجیت و نفقه زن
 • نشوز و تمکین
 • طلاق، فسخ و انفساخ نکاح و رجوع از طلاق و بذل مدت
 • ملاقات فرزند و ‌حضانت
 • حجر و رشد و رفع حجر
 • نسب
 • امور مربوط به افراد غائب و مفقود الاثر
 • نفقه اقراب
 • سرپرستی اطفال بی سرپرست
 • اهدای جنین
 •  تغییر جنسیت

تمامی دعاوی ذکر شده در دادگاه خانواده با موضوع و محوریت دعاوی خانواده بررسی می‌شود. و قوانینی که بر این موضوعات نظارت داشته باشد، قوانین حمایت از خانواده گفته می‌شود. هرکدام از این اختلافات و دعاوی قوانین خاص خود را دارند که در تخصص افرادی است که به آنان وکیل متخصص در حیطه دعاوی خانوادگی گفته می‌شود.

در ادامه به پرتکرارترین دعاوی در حیطۀ کاری وکیل خانواده در شیراز می‌پردازیم.

 

نفقه و وکیل خانواده

نفقه اصطلاح حقوقی عبارت از تمام نیازهای متناسب و متعارف زن است. از قبیل خوراک، پوشاک، مسکن و اثاث منزل و حتی خادم در صورت عادت به خادم داشتن است. به فرد پرداخت‌کننده «منفق»، و کسی که نفقه به او داده می‌شود را «منفق علیه» گویند.

چنانچه زن نسبت به مطالبه نفقه اقدام کند، مراجع قضایی برای تعیین نفقه این امر را به کارشناس رسمی دادگستری ارجاع می‌دهند تا نفقه زوجه را با در نظر گرفتن شئونات و تحصیلات و خانواده پدری وی تعیین کند. و با توجه به نظر کارشناس حکم مقتضی صادر می‌شود.

 

اجرت المثل و وکیل خانواده

اجرت‌المثل یعنی اگر دو نفر قرارداد شفاهی یا کتبی با هم داشته باشند که در مقابل عمل فرد با استفاده از ملک یا مال طرف مقابل یا تخصص وی مبلغی را با توجه به توافق پرداخت کند. معمولاً اجرت المثل در زمانی به زوجه تعلق می‌گیرد که به کمک وکیل طلاق، طلاق جاری شود. ممکن است تحولاتی در وضعیت زندگی و اموال زوج حاصل شود که این قضیه می‌تواند در روند دریافت اجرت المثل به کمک وکیل دادگاه خانواده در شیراز مؤثر باشد.

 

مطالبه مهریه و وکیل خانواده

چنانچه زوجه درخواست مطالبه مهریه داشته باشد، می‌تواند طبق قانون به دفتر ازدواجی که عقد نکاح در آن صورت گرفته مراجعه کند و به میزانی که بخواهد و در صورت عندالمطالبه بودن مهریه در سند نکاحیه مهریه خود را مطالبه کند. و پس از درخواست اجرا دفتر ازدواج اجرائیه صادر و به زوج ابلاغ می‌کند؛ که مهریه را پرداخت کند.

در صورت پرداخت نکردن پرونده به اداره اجرا ارجاع می‌شود. و استعلام از مراجع مربوط از جمله اداره ثبت اسناد و املاک بانک مرکزی، پلیس راهور جهت توقیف اموال زوج می‌شود. تا در صورت وجود اموال توقیف صورت پذیرد. اینجا نیز وکیل خانواده و وکیل مهریه در شیراز می‌توانند به افراد بسیار کمک کنند.


پیشنهاد مطالعه: 

بهترین وکیل مهریه در شیراز

بهترین وکیل طلاق تواقفی در شیراز

جدیدترین قوانین طلاق توافقی

بهترین وکیل اجرت المثل در شیراز


قیمت وکیل دادگاه خانواده

پرونده‌های خانواده بسته به درجه سختی و آسانی و میزان زمان و انرژی که از وکیل متخصص خانواده می‌گیرد؛ ممکن است حق ‌الوکاله‌های متفاوتی داشته باشند. همچنین بسته به سابقه وکیل و میزان دانش و تجربه او، حق الوکاله وکلای مختلف نیز دربارۀ پرونده یکسان، مختلف خواهد بود.

برخی از پرونده‌های خانواده چندان دشوار نیست، و بهترین وکیل خانواده در شیراز حق‌ الوکاله بالایی دریافت نمی‌‌کند. اما برخی از آن‌ها نیز سخت، تخصصی و زمان‌بر بوده و مستلزم صرف انرژی زیادی است. و به همین دلیل نیز وکیل خانواده در شیراز حق الوکاله بالاتری را خواهد داشت.


شماره وکیل خانواده در شیراز

متاسفانه اختلافات خانوادگی در برخی موارد با کشمکش‌های بسیار و درگیری‌های شدید همراه می‌شود. مثلا بعد از طلاق نیز زوجین برای انتقام‌گیری از یکدیگر سال‌ها به اقامه دعاوی متعدد مشغول‌ند. این عامل نه تنها سلامت روحی افراد را از بین خواهد برد، بلکه عمر ارزشمند و نعمت بسیار بزرگ حیات رانیز تلف می‌کند. پس آنچه وکیل خانواده در شیراز توصیه می‌کند این است که اول هدف اصلی خود از مراجعه به وکیل را با مشاور و روانشناس در میان بگذارند، و سپس با آگاهی مراحل دادرسی را آغاز کنند.

البته گاهی مواقع ممکن است هریک از زوجین به علل مختلفی، امکان مراجعه به وکیل خانواده شیراز را نداشته باشند. در‌ چنین صورتی این قبیل افراد می‌توانند با برقرار کردن تماس با شماره تلفن وکیل خانواده در شیراز، به صورت تلفنی مسائل و مشکلات خود را با وکیل خانواده شیراز در میان بگذارند و از مشاوره‌های او در این زمینه بهره ببرند.

برای این کار شما می‌توانید با شماره 09330550588 تماس بگیرید، و از مشاوره رایگان 30 دقیقه‌ای با سجاد محمدی، وکیل پایه یک دادگستری در شیراز، بهره‌مند شوید.


سوالات متداول از بهترین وکیل خانواده در شیراز

1. کار وکیل خانواده چیست؟

وکیل خانواده به وکیلی گفته می‌شود که متخصص در دعاوی خانوادگی است. دعاوی خانوادگی به آن دسته از دعاوی گفته می‌شود که مخصوص روابط خانوادگی و فردی میان اشخاص حقیقی است.

2. حق الوکاله وکیل خانواده شیراز چقدر است؟

پرونده‌های خانواده بسته به سختی و آسانی و میزان زمان و انرژی که از وکیل خانواده می‌گیرد، حق ‌الوکاله‌های متفاوتی دارد.

3. فرق دعاوی خانواده با سایر دعاوی چیست؟

برخلاف دعاوی کیفری که مربوط به جرایم و مجازات‌هاست و دعاوی مربوط به اموال و مالکیت است، این نوع دعاوی درباره روابط خانوادگی و شخصی میان افراد دارد که عمدتا ناشی از احوال شخصی افراد است.

شماره وکیل خانواده شیراز

برای دریافت مشاورۀ رایگانی که در بخش پیش به آن اشاره کردیم، با شماره وکیل خانواده در شیراز 09330550588 تماس بگیرید. کافیست روی شماره ضربه بزنید.

دعاوی خانواده

در هنگام عقد رسمی زوجین قوانینی مطرح و ثبت می شود که اجرای آن ها الزام دارد. مواردی مانند نفقه یا تمکین در این دسته قرار می گیرند. همچنین در صورت درخواست طلاق زوجین نیاز به تصمیم گیری در مورد مواردی مانند حضانت فرزند هست که در این شرایط دعاوی مرتبط با خانواده مطرح می شوند.

بیوگرافی

سجاد محمدی وکیل پایه یک دادگستری شیراز، بیش از ۱۰ سال تجربهٔ وکالت دارد و دانش‌آموختهٔ کارشناسی‌ارشد، گرایش حقوق خصوصی است. عضو کانون وکلای دادگستری استان فارس و از داوران رسمی کانون داوران قوهٔ قضاییه نیز هست. و در این سِمت، پیشینه‌ای درخشان دارد. تاکنون وکالت بیش از ۴۰۰۰ پرونده را در دعاوی متعدد و در زمینه‌هایی چون حقوقی، کیفری، خانواده و ثبتی بر عهده گرفته است و در بیش از ۸۵ درصد پرونده‌ها، نتیجه مطلوب موکل خود را به دست آورده است.

سابقه
بیش از 10 سال
تعداد
بیش از 1000 پرونده خانوادگی
پرونده
موفقیت در پرونده 85%
مقالات دعاوی خانوادگی