ارتباط با وکیل پایه یک دادگستری 

وکیل طلاق توافقی شیراز؛ از هزینه تا مراحل در شیراز

وکیل طلاق توافقی شیراز

طلاق توافقی آن نوع از طلاق است که از نظر پروسه کوتاه‌ترین و کم‌هزینه‌ترین است، و از نظر روحی کمترین ضرر را دارد. ثبت طلاق توافقی به معنای پایان دادن به روند دشوار طلاق برای همسران در اسرع وقت و پایان قانونی ازدواج است.

چنانچه قصد همکاری با یک وکیل طلاق توافقی شیراز را دارید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا چنددقیقه از وقت‌تان را به مطالعه این مطلب اختصاص دهید. در ادامه با شرایط طلاق توافقی بدون حضور زوجین، مدت زمان، مدارک لازم، مشاوره‌های اجباری، مراحل طلاق توافقی در سال ۱۴۰۱ و نحوه ارتباط با بهترین وکیل شیراز آشنا ‌می‌شویم.

طلاق توافقی چیست؟

این نوع طلاق با اینکه یکی از رایج‌ترین انواع طلاق است، اما در متون قانونی تعریفی برای آن وجود ندارد. در طلاق توافقی همانطور که از اسمش پیداست، طرفین با توافق و رضایت کامل قصد جدایی از یکدیگر را دارند.  در این پروسه زن و شوهر برای اینکه از یکدیگر جدا شوند، به کمک وکیل طلاق توافقی شیراز توافقاتی را انجام می‌دهند که به طلاق بائن نیز منجر می‌شود.

مزایا و معایب طلاق توافقی

طلاق توافقی تا حد بسیاری خیال زوجین را از چالش‌هایی که با آن روبه‌رو هستند، راحت می‌کند. با این وجود، در کنار مزیت‌ها، معایب خاص خودش را نیز دارد. در ادامه هردو را از دیدگاه بهترین وکیل طلاق توافقی شیراز برریس می‌کنیم:

 • مزایای طلاق توافقی

مهمترین مزیت طلاق توافقی در مقایسه با دیگر شکل‌های طلاق، همانطور که اشاره کردیم، زمان کوتاه آن است. اینکار به کمک وکیل طلاق توافقی در شیراز و دیگر نقاط کشور، می‌تواند در کمتر از دو ماه به پایان برسد. در حالی که برخی پرونده‌های طلاق عادی، سال‌ها در دادگاه ها خاک می‌خورند. علاوه بر آن چون بر سر موضوعات اساسی توافق می‌شود، پرونده‌‌های دیگری به پرونده اصلی طلاق توافقی اضافه نمی‌شود.

خانواده ها معمولا با هم درگیر نمی‌شوند و در نتیجه، حرمت‌شکنی اتفاق نمی‌افتد. مزیت دیگر این جدایی، معتبر بودن گواهی عدم سازش تا 3 ماه است. که در این مدت، امکان سازش مجدد و حفظ زندگی مشترک وجود دارد. و از این رو طلاق توافقی با کمک وکیل طلاق توافقی شیراز، گاهی باعث بازگشت به زندگی مشترک هم می‌شود!

 • معایب طلاق توافقی

در کنار تمام مزایای طلاق توافقی، طبق تجربه هر وکیل خانواده در شیراز، این نوع جدایی معایبی هم دارد. برای مثال ممکن است زوجین به تعهدات خود عمل نکنند. طبق ماده 1129 قانون مدنی: «در صورت استنکاف شوهر از پرداخت نفقه و عدم امکان اجرای حكم محكمه و الزام او به دادن نفقه، زن می‌تواند برای طلاق به حاكم رجوع كند و حاكم شوهر را اجبار به طلاق می‌کند. همچنین است در صورت عجز شوهر از دادن نفقه.»

از طرفی ممکن است پس از طی مراحل طلاق توافقی در شیراز، مرد به دفترخانه مراجعه نکند. و در این صورت، زن نمی‌تواند او را وادار به انجام این کار کند و البته، طلاق انجام نمی‌شود. برای جلوگیری از چنین مشکلاتی، زن باید وكالت در طلاق و همچنين وكالت در اجرای صيغه طلاق را از شوهرش بگیرد. اما اگر زن در دفترخانه حضور نداشته باشد، طلاق جاری می‌شود.


 شرایط طلاق توافقی

به طور کلی، طلاق توافقی در دو دسته‌بندی کلی شرایط عمومی و اختصاصی قرار می‌گیرد. در ادامه شرح آنها را از زبان بهترین وکیل طلاق توافقی شیراز ملاحظه می‌کنید:

 

شرایط عمومی طلاق توافقی

مانند سایر نمونه‌های طلاق، طلاق توافقی هم مستلزم تقدیم دادخواست از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و پرداخت هزینه دادرسی است. تنها فرق این طلاق با دیگر انواع طلاق، لزوم حضور زوجین در دفتر خدمات و امضای دادخواست طلاق توافقی به کمک وکیل طلاق توافقی شیراز است.

در حالی که در سایر طلاق زوج و زوجه به تنهایی دادخواست را تقدیم و امضا می‌کنند، در این نوع طلاق باید تمام حقوق زوجه پرداخت شود. مگر اینکه با رضایت زوجه یا به شکل دیگری با زوج توافق کرده باشد.

در نهایت، صدور رای طلاق توافقی با ارائه گواهی عدم بارداری زوجه و رعایت عده اجرا می‌شود.

 

شرایط اختصاصی طلاق توافقی

شرایط اختصاصی طلاق توافقی می‌تواند بسیار متنوع و گوناگون باشد و به وضوح نیازمند توجه و تفکر دقیق است. این شرایط ممکن است شامل مواردی مانند تقسیم دارایی‌ها، تعیین نحوه تقسیم مسئولیت‌ها نسبت به فرزندان، تعیین مقدار و نحوه پرداخت نفقه و حقوق ورودی و خروجی از ازدواج و موارد دیگر باشد. از این رو، تهیه و تنظیم این شرایط نیازمند مشورت با یک وکیل متخصص در امور خانواده و حقوق طلاق است.

همچنین، برای جلوگیری از هرگونه ابهام و نادیده گرفتن این شرایط در آینده، توصیه می‌شود که این شرایط به صورت کامل و دقیق در قرارداد طلاق توافقی درج شود تا هیچگونه ابهامی برای هر یک از طرفین پیش نیاید. در نهایت، اهمیت برقراری ارتباط مستقیم و صادقانه بین طرفین در تعیین این شرایط نیز بسیار حائز اهمیت است و این موضوع می‌تواند به خوبی از تعیین شرایط مناسب و متناسب با نیازهای هر یک از طرفین کمک کند. همچنین، صدور حکم طلاق توافقی مستلزم توافق در تمام حقوق و تکالیف مالی و غیر مالی زوجین به نحوی که بیان شد، است.


طلاق توافقی چه مدتی زمان می‌برد؟

پاسخ کوتاه وکیل طلاق توافقی شراز به این پرسش این است که بسیار سریع تر از طلاق عادی انجام می شود. و با اینکه زمان دقیقی را نمی توان بیان کرد؛ اما طبق توصیه وکیل برای طلاق توافقی در شیراز، به طور متوسط بین 45 تا 90 روز زمان برای آن در نظر بگیرید. از طرفی هم، حداقل 5 جلسه مشاوره اجباری وجود دارد که معمولا چند روز تا چند هفته زمان می‌برد.

پس از آن هم وارد روند دادگاه و محضر و فرآیند دیگر که بسته به شهر و حوزه تعیین شده، زمان شروع تا پایان پروسه متفاوت است. اینجا هر وکیل طلاق توافقی در شیراز خاطر نشان می‌کند که پس از صدور و تایید حکم از طرف دادگاه، تنها 3 ماه برای اجرای حکم فرصت دارید. پس از گذشت این زمان، حکم طلاق توافقی هیچ اعتباری نخواهد داشت.


پیشنهاد مطالعه: مهریه در طلاق توافقی


مدارک لازم برای طلاق توافقی

 • عقدنامه
 • شناسنامه و کارت ملی زوجین
 • در صورتی که مراحل طلاق توافقی توسط بهترین وکیل طلاق توافقی شیراز انجام شود، وکالتنامه وی نیز باید ضمیمه دادخواست شود
 • گواهی عدم بارداری یا گواهی پزشکی قانونی مبنی بر سلامت بکارت زوجه
 • توافق‌نامه کتبی مبنی بر توافق دربارۀ میزان حقوق و تکالیف زوجین، حضانت و ملاقات فرزندان، شرایط پرداخت مهریه، مقدار بذل مهریه، نفقه دوران زوجیت و …
 • نظریه کتبی واحد مشاوره خانواده
 • ارائه گواهی عدم امکان سازش ظرف حداکثر ۳ ماه از تاریخ ابلاغ و یا از تاریخ قطعی شدن رای به دفتر رسمی ازدواج و طلاق

مراحل طلاق توافقی در شیراز

برای اینکه زوجین بتوانند رای طلاق یا گواهی عدم سازش را دریافت کنند، علاوه بر کمک گرفتن از وکیل برای طلاق توافقی در شیراز، مراحل زیر را نیز باید طی کنند:

 1. اولین مرحله از مراحل طلاق توافقی در شیراز، توافق طرفین در تمامی مسائل مالی و غیر مالی است که در دعوای طلاق مطرح می‌شود؛ یا در توافق‌نامه طلاق توافقی که بین زوجین تنظیم می‌شود، اعلام شده است؛ یا در دادگاه از سوی زوجین اعلام خواهد شد.
 2. ثبت نام در سامانه تصمیم برای طلاق و رفتن به جلسات مشاوره قبل از اینکه زوجین متقاضی طلاق توافقی درخواست طلاق به یکی از شعب دفاتر خدمات الکترونیک قضایی بدهند، رفتن به جلسات مشاوره اجباری است.
 3. دریافت گواهی عدم انصراف از طلاق از طرف مرکز مشاوره ای که زوجین برای مشاوره به آنجا رفته اند.
 4. طرح دادخواست توسط زوجین متقاضی طلاق توافقی یا وکیل طلاق توافقی شیراز، همراه با گواهی عدم انصراف از طلاق، اگر بعد از طرح دادخواست توسط دادگاه به جلسات مشاوره فرستاده شده باشند. مرکز مشاوره گواهی عدم انصراف از طلاق را به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی می‌فرستد، تا از آنجا برای دادگاه رسیدگی‌کننده ارسال شود.
 5. ارسال پیامک برای زوجین، در این پیامک وقت رسیدگی‌ای که برای زوجین تعیین شده است به اطلاعشان می‌رسد. اگر وقت رسیدگی در پیامک مشخص نشده باشد، زن و شوهر یا وکلای آن‌ها باید در اولین فرصت به شعبه مربوطه که پرونده طلاق توافقی در آنجا رسیدگی می‌شود، مراجعه کرده و موضوع را پیگیری کنند، تا از زمان دقیق وقت رسیدگی و حضور در دادگاه مطلع شوند.
 6. در ادامه مراحل طلاق توافقی در شیراز، زوجین باید در دفترخانه ازدواج و طلاق حاضر شوند. زوج و زوجه با در دست داشتن گواهی عدم امکان سازش صادرشده از دادگاه، و برگه آزمایش عدم بارداری زوجه به محضر مراجعه می‌کنند و خواهان خواندن صیغه طلاق می‌شوند، تا طلاق خود را ثبت کنند. برای خواندن صیغه طلاق طرفین یا وکیل طلاق توافقی در شیراز برای آن‌ها بایستی حضور داشته باشند. اگر زن یائسه باشد، یا اینکه دوشیزه باشد و دوشیزه بودن او از طریق معاینه پزشکی قانونی تایید شده باشد (اگر زوجه باکره باشد بعد از اینکه خودش یا وکیل او درخواست طلاق توافقی داد، باید یک قطعه عکس همراه داشته باشد تا دادگاه او را به پزشکی قانونی به جهت معاینه بکارت معرفی کند)، در این صورت نیازی به برگه آزمایش عدم بارداری برای طلاق نخواهد بود.
 7. در آخر نیز پس از خواندن صیغه طلاق، زن و مرد دفاتر مربوط به طلاق را امضا می‌کنند و اصل عقدنامه را به سردفتر تحویل می‌دهند. دفترخانه هم با امضا و مهر شناسنامه‌ها، همان روز یا ظرف چند روز طلاق‌نامه را تحویل زوجه می‌دهد‌.

 حقوق زن و مرد در طلاق توافقی

در طلاق عادی، مرد هرزمان که بخواهد می‌تواند زوجه را طلاق دهد؛ اما باید ابتدا حق و حقوق زن را پرداخت کند. در مقابل طلاق توافقی موضوع به گونه دیگری است.

در طلاق توافقی همه‌چیز به صورت توافقی و سازشی است. برای مثال، زن می‌تواند مهریه خود را در برابر حق طلاق مرد ببخشد، یا به اصطلاح حقوقی بذل کند. و حکم طلاق هم از طریق دفتر وکالت، فوراً در روز کاری جاری شود.

حق طلاق متعلق به مرد است و به همین دلیل معمولا در جریان طلاق و جدایی زنان با مشکلات زیادی مواجه می‌شوند. و ممکن است نتوانند به حق و حقوقشان برسند. هیچ‌کس نمی‌تواند مهریه و نفقه زن را نادیده بگیرد؛ با این حال زن برای اینکه بتواند از مرد جدا شود و یا بتواند حضانت فرزندانش را به عهده بگیرد، ناچاراً از حقوق مالی خود می‌گذرد. به همین منظور همراهی وکیل طلاق توافقی شیراز می‌تواند راه‌گشا باشد، و به احقاق حقوق زن کمک کند.


 

بخشنامه جدید طلاق توافقی 1402

طبق بخشنامه جدید طلاق توافقی، شرایط و مراحل طلاق توافقی در شیراز و تمام شهرهای ایران تغییر کرده است. متقاضیان گرامی باید ابتدا به سامانه نوبت دهی طلاق مراجعه کنند، و با ثبت اطلاعات خود در این سامانه، اقدام به دریافت نوبت از مراکز غربالگری کنند. و در زمان تعیین‌شده به مرکز غربالگری یا مراکز مشاوره خانواده مراجعه کنند.

پس از انجام مشاوره‌های لازم، باید گواهی عدم انصراف از طلاق را از مرکز مربوطه دریافت کنند که این گواهی در هنگام ثبت دادخواست طلاق توافقی، به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی تحویل داده می‌شود. و دفتر خدمات الکترونیک قضایی، دادخواست را ثبت و به دادگاه خانواده صالح ارجاع می‌دهد.

البته بنابر گفته‌های وکیل طلاق توافقی شیراز، شرایط جدید ذکر شده فعلا فقط دربارۀ طلاق توافقی است و در طلاق‌های یک طرفه (طلاق به درخواست مرد و طلاق به درخواست زن)، شیوه کار همچنان طبق روال گذشته است.

 

بهترین وکیل طلاق توافقی در شیراز

 


پیشنهاد مطالعه: جدیدترین قوانین طلاق توافقی


سایر نکات و شرایط ویژه در طلاق توافقی

سایر شرایط خاص در این پروزه را از زبان بهترین وکیل طلاق توافقی در شیراز بخوانید:

 • طلاق توافقی زن باردار

یکی از مشکلات در طلاق توافقی، مربوط به زمانی است که زوجه باردار باشد. طبق ماده 1153 قانون مدنی، عده طلاق و فسخ نکاح و بذل مدت و انقضای آن دربارۀ زن حامله، تا وضع حمل است. درواقع باردار بودن زن، مانع اجرای مراحل این فرآیند و کار وکیل طلاق توافقی در شیراز نمی‌شود؛ تنها اتفاقی که می‌افتد این است که مدت عده، تا زمان تولد فرزند خواهد بود.

 • طلاق توافقی در دوران نامزدی

با توجه به قانون مدنی نامزدی، نکاح نیست و رابطه زوجیت را به همراه ندارد. بنابراین اگر طرفین در دوران نامزدی با هم توافق کنند که نامزدی را به هم بزنند. این توافق در قالب طلاق توافقی نمی‌گنجد و طلاق ویژه عقد نکاح دائم است.

اما در صورتی که دختر و پسری که بین آن‌ها عقد ازدواج دائم منعقد شده باشد، از نظر قانونی زن و شوهر محسوب می‌شوند، و در صورتی که بخواهند با توافق از یکدیگر جدا شوند و نامزدی را بهم بزنند، باید در قالب طلاق توافقی این کار را انجام دهند.

 • طلاق توافقی ایرانیان مقیم خارج از کشور

بنا بر گفته‌های وکیل طلاق توافقی شیراز و طبق ماده 15 قانون حمایت خانواده، هرگاه ایرانیان مقیم خارج از کشور امور و دعاوی خانوادگی خود را در محاکم و مراجع صلاحیت‌دار محل اقامت خویش مطرح کنند، احکام این محاکم یا مراجع در ایران اجرا نمی‌شود. مگر آنکه دادگاه صلاحیت‌دار ایرانی این احکام را بررسی و حکم تنفیذی صادر کند.

ثبت طلاق ایرانیان مقیم خارج از کشور در کنسولگری‌های جمهوری اسلامی ایران به درخواست کتبی زوجین یا زوج با ارائه گواهی اجرای صیغه طلاق توسط اشخاص صلاحیت‌دار، که با پیشنهاد وزارت امور خارجه و تصویب رئیس قوه قضائیه به کنسولگری‌ها معرفی می‌شوند، امکان‌پذیر است. ثبت طلاق رجعی منوط به انقضای عده است.

در طلاق بائن هم زوجه می‌تواند طلاق خود را با درخواست کتبی و ارائه گواهی اجرای صیغه طلاق توسط اشخاص صلاحیت‌دار فوق در کنسولگری ثبت کند. در مواردی که طلاق به درخواست زوج ثبت می‌شود، زوجه می‌تواند با رعایت این قانون برای مطالبه حقوق قانونی خود به دادگاه‌های ایران مراجعه کند، و از بهترین وکیل طلاق توافقی شیراز هم کمک بگیرد.

 • حضانت فرزندان در طلاق توافقی

طبق ماده 1169 قانون مدنی، برای حضانت و نگهداری فرزند یا فرزندانی که پدر و مادرشان جدای از یکدیگر زندگی می‌کنند، مادر تا سن ۷ سالگی اولویت دارد و پس از ۷ سالگی اولویت حضانت و نگهداری از فرزند یا فرزندان با پدر است.

همچنین طبق تبصره همین ماده، بعد از سن ۷ سالگی، در صورتی که بین زوجین در حضانت و نگهداری فرزندان اختلاف وجود داشته باشد، دادگاه با رعایت مصلحت فرزند، حل اختلاف و تعیین تکلیف خواهد کرد.

 • گواهی عدم امکان سازش

گواهی عدم امکان سازش که دادگاه خانواده صادر می‌کند، نهایت باید ظرف سه ماه پس از ابلاغ رای قطعی به دفترخانه ارائه شود. در صورتی که رای قطعی نشده باشد، باید پس از قطعی شدن رای توسط زوجین به دفتر خانه ارائه شود.

اگر گواهی در این مدت ارائه نشود یا زوجین مدارک لازم را به دفتر خانه ندهند، گواهی از اعتبار می‌افتد. توافق‌ها هم از اعتبار می‌افتد. و زوجین اگر خواهان طلاق توافقی باشند، باید مجدد درخواست بدهند. صیغه طلاق با رعایت جهات شرعی در دفترخانه یا در محل دیگر و با حضور سردفتر انجام می‌گیرد.

 • مشاوره اجباری طلاق توافقی

مشاوره قبل از طلاق توافقی تلاش می‌کند تا سخنان زوجین را بشنود و آنها نسبت به اشتباه‌شان آگاه کند. مشاور به زن و شوهر کمک می‌کند تا در فضایی دور از دخالت‌های خانواده کنار یکدیگر قرار گیرند، و دربارۀ بازگشت به زندگی مشترک صحبت کنند. در واقع هدف از جلسات مشاوره خانواده اجباری ایجاد فرصتی دوباره به زوجین برای گرفتن تصمیم درست‌تر است.

مشاور درباره تبعات طلاق و آینده آن زوجین را آگاه می‌کند. اگر مشاور در طی جلسات متوجه شود که زوجین تمایلی به بازگشت به زندگی مشترک ندارند، آنها را درباره مسائل حقوقی طلاق و مسائل بعد از طلاق آگاه می‌کند. زوجین بعد از انجام جلسات طلاق با این موضوع آشنا خواهند شد که طلاق را چگونه با فرزندان در میان بگذارند. همچنین به آنها کمک می‌کند تا بعد از طلاق واکنش‌های خود را مدیریت کنند.

جلسات مشاوره اجباری به دادگاه ارائه می‌شود؛ در غیر این صورت دادخواست رسیدگی نخواهد شد. برای انجام طلاق به صورت توافقی به کمک ارائه گواهی عدم انصراف از طلاق که توسط مرکز مشاوره صادر می‌شود، ضروری است.

 • مهریه در طلاق توافقی

یکی از تعهدات و دیون بسیار مهمی که عقد نکاح برای مرد ایجاد می‌کند، مهریه است. مهریه از دیون ممتاز محسوب می‌شود و زن در مورد مطالبه مهریه بر دیگر طلبکاران شوهر خود، ارجحیت دارد.

اگر زوجین در مورد مهریه و شرایط پرداخت آن به توافق نرسند، دادگاه از صدور گواهی عدم امکان سازش خودداری خواهد نمود و در نتیجه عملا امکان طلاق توافقی وجود نخواهد داشت. اینجا وکیل می‌تواند در نقشِ اصطلاحا وکیل مهریه در شیراز هم به ایفای نقش بپردازد و به موکل خود کمک کند.

 

 • نفقه زن در طلاق توافقی

نفقه نیز مانند مهریه یکی از حقوق مالی مهم زن است، تفاوت مهم نفقه با مهریه این است که جنس و مقدار مهریه در سند نکاحیه به صورت کاملا روشن ذکر می‌شود. ولی در مورد نفقه چنین چیزی نداریم، و معمولا زوج عدد و رقم مشخصی را بصورت کتبی تعهد نمی‌کند.

همچنین همانطور که گفتیم، به مجرد وقوع عقد، زن مالک مهریه می‌شود. اما چنین چیزی در مورد نفقه وجود ندارد؛ بلکه زن به صورت مستمر و در طول دوران زندگی مشترک و مشروط به ناشزه نبودن، مستحق دریافت نفقه می‌شود.

در توافق نامه مربوط به طلاق توافقی، باید روشن شود که آیا نفقه‌ای بر ذمه شوهر باقی مانده است یا خیر، اگر باقی مانده باید مقدار، شرایط پرداخت و زمان پرداخت آن تعیین شده باشد.

چنانچه زوجین در رابطه با نفقه به توافق نرسند، دادگاه از صدور گواهی عدم امکان سازش خودداری می‌کند. در نتیجه امکان انجام طلاق توافقی هم میسر نخواهد بود؛ حتی به کمک بهترین وکیل طلاق توافقی شیراز. 

 

 • نفقه فرزندان در طلاق توافقی

بر اساس ماده ۱۱۹۹ قانون مدنی، نفقه فرزندان در اصل بر عهده پدر است. بنابراین وظیفه پدر است که نفقه فرزندان را بپردازد (حتی اگر حضانت و نگهداری آن‌ها با مادر باشد).

اما گاهی ممکن است مادر برای بدست آوردن حق حضانت و نگهداری فرزند، پرداخت نفقه را نیز بر عهده بگیرد. در مورد طلاق توافقی اگر چنین توافقی وجود داشته باشد، باید به صورت کتبی باشد و به امضای زوجین برسد.

 

 • ملاقات فرزندان در طلاق توافقی

مطابق با ماده ۱۱۷۴ قانون مدنی، اگر به هر علتی پدر و مادر اطفال در یک منزل سکونت نداشته باشند، هریک از پدر و مادر که طفل تحت حضانت و نگهداری او نیست، حق ملاقات طفل خود را خواهد داشت.

تعیین زمان و مکان ملاقات و سایر جزئیات مربوط به آن، طبق توافق زوجین است و چنانچه زوجین در این رابطه با هم اختلاف داشته باشند، دادگاه تعیین تکلیف می‌کند.

هر سه مورد فوق الذکر از مواردی است که زوجین باید در مورد آن توافق داشته باشند. این موارد باید در توافق ‌نامه زوجین قید شده باشد، وگرنه دادگاه از صدور گواهی عدم امکان سازش خودداری می‌کند.

 

 • طلاق توافقی و توافق در جهیزیه

جهیزیه‌ای که زوجه با خود به منزل مشترک می‌آورد. مشروط به این است که زن ثابت کند مالک آن است. برای اثبات این موضوع، در بسیاری از خانواده‌ها مرسوم است که از جهیزیه خریداری شده توسط خانواده دختر، لیستی که به سیاهه جهیزیه معروف است تهیه می‌شود، این لیست به امضاء افرادی از هردو خانواده عروس و داماد و همچنین خود داماد می‌رسد.

به این ترتیب، با استفاده از اثبات سیاهه لیست مذکور، زوجه می‌تواند هر تصرفی که بخواهد در آن‌ها داشته باشد همچنین میتواند با کمک وکیل طلاق توافقی شیراز این فرایند را ساده تر کرد.

از دیگر راه‌های اثبات مالکیت فاکتور خرید اجناس است. در هر صورت جهیزیه یکی از اموال و حقوق زوجه محسوب می‌شود و تعیین تکلیف دربارۀ آن برای صدور گواهی عدم امکان سازش لازم است.


 هزینه وکیل طلاق توافقی در شیراز

هزینه طلاق توافقی شامل موارد زیر است:

 • هزینه جلسات مشاوره و اخذ گواهی عدم انصراف از طلاق؛

  که از 50 تا 100 هزارتومان متغیر است.

 

 • هزینه دادرسی؛

  که هنگام تقدیم دادخواست به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی پرداخت می‌شود. با توجه به اینکه طلاق توافقی خواسته‌ای غیر مالی است، هزینه دادرسی آن حدود 200 هزار تومان است.

 

 • حق الوکاله بهترین وکیل طلاق توافقی در شیراز؛

  چنانچه امور مربوط به طلاق توافقی را توسط وکیل دادگستری به انجام برساند، حق الوکاله وکیل برای طلاق توافقی در شیراز را هم باید به هزینه کلی اضافه کنید.

 

 • هزینه دفترخانه طلاق؛

  این هزینه بستگی به محل و انصاف دفترخانه مربوطه دارد و در حال حاضر دفاتر طلاق در حدود 600 تا 900 هزار تومان یا حتی بالاتر، برای این موضوع مطالبه می‌کنند.


 

شماره تلفن وکیل طلاق توافقی شیراز

طلاق فرآیندی دشوار است و در روند آن زوجین با انواع مشکلات مواجه هستند. طولانی شدن این روند ممکن است از نظر اجتماعی و روانی تبعاتی را به همراه داشته باشد. مراحل طلاق می‌تواند برای همسران و همچنین فرزندان باعث شکست روانی شود. بنابراین اگر این روند سریع‌تر طی شود، طلاق توافقی به نفع هردو طرف خواهد بود.

اگر شما بهترین وکیل طلاق توافقی در شیراز را برای رسیدگی به پرونده‌تان انتخاب کنید، با توجه به مهارت و تسلط و همچنین راهکارهای قانونی منحصر به ‌فرد، دیگر نیازی به حضور شما در جلسات مشاوره برای طلاق توافقی نیست.

چنانچه شما وکیل داشته باشید، بدون هیچ ایرادی چه از لحاظ شکلی و چه از لحاظ ماهوی می‌توانید دادخواستی را تنظیم کنید و خود او نیز در دفاتر خدمات قضایی ثبت کند. که این امر از خسارت و هزینه‌های احتمالی می‌تواند جلوگیری کند.

مهم‌ترین مسئله سرعت عمل در پرونده‌های طلاق است؛ چراکه زوجین بی‌صبرانه به دنبال تعیین و تکلیف وضعیت تاهل خود هستند که روشن شود و به ادامه سیر زندگی بپردازند. وکیل طلاق توافقی شیراز سرعت پروسه پرونده را بالا می‌برد و در کوتاه‌ترین زمان با کمترین هزینه تمام مراحل را طی می‌کند.

شما می‌توانید برای دریافت 30 دقیقه مشاوره رایگان با وکیل پایه یک دادگستری، آقای سجاد محمدی، با شماره 09330550588 تماس بگیرید.


 

سوالات متداول از بهترین وکیل طلاق توافقی شیراز

 

1. هزینه وکیل طلاق توافقی در شیراز چقدر می‌شود؟

این هزینه از مجموع هزینه‌های جلسات مشاوره و اخذ گواهی عدم انصراف از طلاق، هزینه دادرسی، حق الوکاله وکیل و هزینه دفترخانه طلاق تشکیل می‌شود.

 

2. طلاق توافقی حداکثر چه مدت زمان می‌برد؟

از تاریخ ثبت درخواست طلاق به کمک وکیل طلاق توافقی شیراز، حداکثر زمان برای مشاوره 45 روز است. و پس از وصول نظر کارشناسی مرکز مشاوره خانواده به دادگاه، در صورت عدم نیاز به نظر پزشک قانونی یا آزمایشگاه بارداری، دادگاه در عرض یک هفته گواهی عدم سازش را صادر می‌کند.

 

3. آیا امکان پاک کردن طلاق از شناسنامه وجود دارد؟

بعد از ثبت واقعه طلاق، اگر زوجین نزدیکی نداشته باشند، با ارائه حکم دادگاه و طلاقنامه به اداره ثبت احوال می‌توانند شناسنامه را تعویض کنند و شناسنامه سفید بگیرند. اما در صورت نزدیکی، تنها با ثبت ازدواج بعدی شناسنامه تعویض می‌شود (نوع طلاق باید بائن غیر مدخوله باشد).

 

4. اگر در طلاق توافقی زوجین در مهلت مقرر 3 ماه در دفترخانه حاضر نشوند تکلیف چیست؟

گواهی عدم امکان سازش از اعتبار ساقط شده، و زوجین اگر همچنان متقاضی طلاق باشند باید مجدد طرح دعوا کنند.

بیوگرافی

سجاد محمدی وکیل پایه یک دادگستری شیراز، بیش از ۱۰ سال تجربهٔ وکالت دارد و دانش‌آموختهٔ کارشناسی‌ارشد، گرایش حقوق خصوصی است. عضو کانون وکلای دادگستری استان فارس و از داوران رسمی کانون داوران قوهٔ قضاییه نیز هست. و در این سِمت، پیشینه‌ای درخشان دارد. تاکنون وکالت بیش از ۴۰۰۰ پرونده را در دعاوی متعدد و در زمینه‌هایی چون حقوقی، کیفری، خانواده و ثبتی بر عهده گرفته است و در بیش از ۸۵ درصد پرونده‌ها، نتیجه مطلوب موکل خود را به دست آورده است.

سابقه
بیش از 10 سال
پرونده
موفقیت در پرونده 85%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط